O wyższości PŁYNU MICELARNEGO nad mleczkiem i tonikiem

płyn micelarny

Od pewnego czasu w kosmetyce coraz modniejsze są płyny micelarne. Czy ich sława jest zasłużona?

Czym tak naprawdę różnią się od tradycyjnego mleczka i toniku?

Płyn micelarny stosuje się jak tonik, a zmywa makijaż jak mleczka, jednak nie pozostawiając tłustego osadu. Z powodzeniem radzi sobie z makijażem wodoodpornym. Czy w związku z tym demakijaż micelarny jest lepszy od tradycyjnego, kilkuetapowego oczyszczania twarzy? Sprawdź, jak działa płyn micelarny.

Co to jest płyn micelarny?

Płyn micelarny to roztwór wodny zawierający mikroskopijne kuleczki zwane micelami. Micele tworzą związki o własnościach amfifilowych: zewnętrzne cząsteczki miceli mają właściwości hydrofilowe (przyciągają wodę i odpychają tłuszcze), natomiast cząsteczki tworzące wnętrze miceli (estry kwasów tłuszczowych) posiadają właściwości hydrofobowe (odpychają wodę i doskonale wiążą się z tłuszczami). W związku z tym micele działają jak magnes - "przyciągają" oraz pochłaniają tłuszcz w postaci nadmiaru sebum czy cząsteczki wodoodpornego tuszu do rzęs i jednocześnie rozpuszczają w roztworze wodnym pozostałe zanieczyszczenia. Płyn micelarny nie narusza przy tym bariery ochronnej skóry, czyli warstwy hydrolipidowej naskórka.

Na rynku jest wiele płynów micelarnych. Dlaczego uważamy, że najlepszym z najlepszych jest Larens Micellar Lotion?

Dlatego, że oparty jest o wynalazki Profesora Frydrychowskiego, i że zawiera Biopeptide Complex – obecnie najskuteczniejszą substancję antystarzeniową na świecie (pobudzenie syntezy kolagenu na poziomie 671%!). Stworzono go na bazie niezwykłej wody Nutrivi i wzbogacono o substancje aktywne o synergicznym działaniu w kierunku regeneracji i głębokiego nawilżenia skóry. Nie zawiera parabenów, a dzięki obecności srebra koloidalnego działa także przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Kiedy go stosować?

Proponujemy stosować a jako wstęp do całej linii Larens

  • Rano w celu odświeżenia skóry i przygotowania jej do makijażu,
  • Wieczorem w celu dokładnego demakijażu, oraz oczyszczenia skóry z sebum i zanieczyszczeń po całym dniu.

Jak się go stosuje?

Wystarczy nanieść na wacik kosmetyczny kilka kropel płynu. Następnie należy delikatnie przetrzeć nim twarz, bez zbędnego pocierania, gdyż micele same "przyciągną" wszelkie zanieczyszczenia. W przypadku demakijażu oczu wystarczy przytrzymać przez kilka sekund nasączony wacik na zamkniętej powiece. Cały demakijaż należy wykonywać do czasu, aż wacik będzie całkowicie czysty – to znak, że skóra została dokładnie oczyszczona i jest gotowa na przyjęcie kolejnych preparatów Linii Larens.

 

 

REGULAMIN i inne

 
 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.