WellU - z Natury dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia

LARENS – produkty dla urody

Problem starzenia się skóry

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych ustroju. Decydująca rolę odgrywają tu czynniki genetyczne oraz współdziałające z nimi czynniki zewnętrzne, takie jak: promieniowanie UV, skażenie środowiska, palenie papierosów, niewłaściwa pielęgnacja i czynniki wewnętrzne, związane z zaburzeniami regulacji hormonalnej, nieprawidłowym odżywianiem i niedoborami witaminowymi.

sprawdź aktualne promocje

Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry jest jej suchość, spowodowana utratą zdolności do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku. Starzenie się skóry nie jest więc tylko wynikiem bezpośredniego upływu czasu, ale również wynikiem działania czynników zewnętrznych i wewnętrznych.

Procesy starzenia się skóry:

 • Suchość skóry – utrata dotychczasowej elastyczności, następuje odwodnienie, silniej zaznaczają się zmarszczki mimiczne.
 • Pojawiają się drobne zmarszczki wokół kącików oczu i ust.
 • Naskórek staje się cieńszy i szorstki, keratynocyty pomnażają się w zwolnionym tempie.
 • Wydzielanie melaniny następuje w sposób niejednolity, czego wynikiem są liczne brązowe plamy w miejscach odkrytych – pojawiają się plamy pigmentacyjne.
 • Fibroblasty staja się coraz mniej aktywne. Pogarsza się aktywność włókien kolagenowych i elastynowych a ich struktura zmniejsza się.
 • Krążenie we włośniczkach ulega zmianie, czego wynikiem jest duża kruchość naczyń włosowatych.

Aby przeciwdziałać procesowi starzenia się skóry należy wpływać na ww. procesy poprzez stosowanie produktów z aktywnymi biologicznie substancjami (kosmeceutyki).

30-lat: nadmiar skóry powiek górnych ( opadanie powiek górnych), ‚ kurze łapki’ w bocznych kątach oka.

40 – lat: wyraźnie zaznaczone fałdy nosowo – wargowe ( bruzdy od skrzydełka nosa do kącika ust); poprzeczne zmarszczki czoła i zmarszczki marsowe ( pionowe międzybrwiowe).

50-lat: opadanie końca nosa; mniej wyraźnie zaznaczona linia żuchwy; zmarszczki szyi; widoczne poziome pasma mięśnia szerokiego szyi; opadanie bocznych części policzków ( tzw. chomiki)

60-lat, 70-lat, 80-lat: ścieńczenie skóry oraz zanik tkanki podskórnej, przyczyniający się do wyraźnych zmarszczek i wiotkości skóry.

Larens – Twoje panaceum na powstrzymanie procesów starzenia się skóry

Naukowcy WellU  wykreowali  nowy typ kosmeceutyków, które przeciwdziałają starzeniu się skóry.

Wolne rodniki powstające w naszej skórze pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych powodują destrukcję lipidów, które skutkują naruszeniem naskórka. Lipidy odgrywają ważną rolę ponieważ tworzą barierę chroniącą przed inwazją różnego rodzaju szkodliwych czynników zewnętrznych. Atakują one również proteiny, czyli białko w błonie komórkowej przez co przestaje ona prawidłowo funkcjonować. Następnie niszczą enzymy. W efekcie, gdy enzym przestaje pracować w skórze, ulegają uszkodzeniu kolagen i elastyna, doprowadzając do rozerwania wiązania peptydowego i uszkodzenia struktury tego białka. Konsekwencją tego jest znacznie wcześniejsze starzenie się skóry niż jest to przewidziane przez czynniki genetyczne.

Dla utrzymania skóry w dobrej kondycji potrzebna jest jej systematyczna pielęgnacja, uzupełniana odpowiednio dobranymi zabiegami oraz stosowanie aktywnych biologicznie składników, które w stężeniach terapeutycznych docierają do głębszych warstw naskórka działając regeneracyjnie, odżywczo i ochronnie. Dzięki temu skóra jest nawilżona, sprężysta i pozbawiona przebarwień.

Od ponad 10 lat naukowcy WellU prowadzą badania w zakresie pozyskiwania substancji aktywnych zawartych w wybranych gatunkach ryb słodkowodnych i morskich.

Pierwszą substancją, która skupiła uwagę naukowców był bioaktywny kolagen – to dzięki jego niezwykłym możliwościom tworzy się na skórze siateczka proteinowa. Zapobiega przed utratą nawilżenia, ujędrnia i pobudza komórki do produkcji własnego kolagenu. Skóra staje się gładsza i delikatniejsza, poprawia się jej sprężystość i napięcie. W szybkim tempie odzyskuje jędrność, elastyczność i zdrowy wygląd. Wygładza zmarszczki oraz hamuje proces starzenia się.

W procesie powstawania kolagenu otrzymujemy obok białka – łańcuchy peptydów i wolne aminokwasy. Głównym działaniem peptydów jest ułatwianie „komunikacji” między komórkami oraz stymulacja naturalnych procesów fizjologicznych w skórze. Ponadto polipeptydy wzmacniają płaszcz ochronny skóry, zapobiegając działaniu szkodliwych czynników. Aminokwasy wykazują zdolność zatrzymywania wilgoci, są składnikiem NMF (Natural Moisturizing Factor), czyli naturalnego czynnika nawilżającego skórę. Działają naprawczo na skórę, zwiększają działanie higroskopijne innych składników NMF. Zmiękczają i uelastyczniają naskórek.

Peptydy zawarte w kosmeceutykach Larens służą do przenoszenia składników aktywnych w głąb skóry. Mają właściwości energetyzujące – pobudzają komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Są pomocne w walce z przebarwieniami – rozjaśniają i wyrównują koloryt skóry. Efektem ich zastosowania w kosmetyce jest sprężyste ciało, wypełnienie bruzd i nierówności, a także zapobieganie wiotczeniu skóry.

Preparaty Larens zawierają kilkaset aktywnych biologicznie, naturalnych peptydów, pochodzących głównie z trzech grup białek: dekoryny, lumikanu i histonów. Są to w znacznej ilości małe peptydy, 7-29 aminokwasów. Naukowcy WellU stworzyli jedyny taki na świecie kompleks bioaktywnych oligo- i polipeptydów (BIOPEPTIDE COMPLEX) Preparaty z linii Larens PEPTIDUM zawierają nawet 100 krotnie więcej peptydów, niż produkty innych marek.

Naturalne, aktywnie biologicznie peptydy pozyskiwane z wybranych ryb słodkowodnych zawarte kosmeceutykach Larens PEPTIDUM odpowiadają między innymi za regulację procesów komórkowych oraz komunikację międzykomórkową, co wywiera istotny wpływ na funkcjonowanie skóry. Oligo- i polipeptydy mają bowiem silne działanie przeciwstarzeniowe.

Peptydy stosuje się także w terapii chorób dermatologicznych, wykorzystując takie ich właściwości, jak stymulowanie syntezy białek skóry.

Działanie preparatów z Biopeptide Complex

 •  stymulują produkcję matrix: kolagenu, elastyny, glikozominoglikanów, kwasu hialuronowego
 •  hamują aktywność metaloproteinaz (enzymów starzeniowych)
 •  hamują wydzielanie enterleukin (powodujących przedłużające się ostre stany zapalne)
 •  działają przeciwbólowo, łagodząc wpływ ostrego klimatu lub mechanicznych czy chemicznych czynników środowiskowych
 • wpływają na przekazywanie bodźców pomiędzy komórkami nerwowymi a mięśniowymi, przez co łagodzą zmarszczki mimiczne
 • chelatują jony metali przejściowych, nie dopuszczając do produkcji rodników hydroksylowych
 • wspomagają działalność dysmutazy cynkowo-miedziowej
 • pobudzają lub hamują proces melanogenezy (rozjaśniają plamy starcze)
 • stymulują uwalnianie ATP z zapasów komórkowych
 • wykazują działanie przeciwzapalne
 • regulują procesy angiogenezy – białko VEGF (tworzenie naczyń włosowatych)
 • dostarczają niezbędnego budulca do odbudowy kolagenu w wielu narządach  (m.in.: skóra, stawy, chrząstki, paznokcie, włosy, gałka oczna, wątroba i inne)

Zdrowy Lifting bez bólu i skalpela

Unikalne efekty stosowania preparatów Larens z kompleksem naturalnych peptydów pozyskiwanych z wybranych gatunków ryb słodkowodnych:

 • Intensywne i długotrwałe zwiększenie poziomu nawilżenia i ujędrnienia skóry
 • Spowolnienie procesu starzenia się skóry, wygładzenie zmarszczek i zahamowanie powstawania nowych
 • Regeneracja naskórka i zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi
 • Optymalna poprawa wyglądu i kondycji skóry.
 • Poprawa regulacji gospodarki hydro-lipidowej i funkcji ochronnych skóry
 • Intensywnie odżywiona skóra
 • Przyspieszenie procesów naprawczych naskórka
 • Zmniejszenie łamliwości włosów i paznokci
 • Dostarczanie niezbędnych składników odżywczych w głębokie warstwy skóry
 • Widoczna poprawa owalu twarzy
 • Działanie łagodzące i kojące
 • Szybkie rezultaty w walce z niedoskonałościami skóry (trądzik, zaczerwienienia, podrażnienia)
 • Widocznie zmniejszone obrzęki
 • Zapewnienie odczucia liftingu skóry
 • Przyśpieszenie procesu tworzenia się nowych komórek
 • Silna regeneracja naskórka

 

NUTRIVI – Potęga Natury

Zdrowie – wyzwanie naszych czasów

Stres i zmieniające się otoczenie

Zawrotne tempo życia, stres czy skażenie środowiska naturalnego to tylko niektóre czynniki wpływające na jakość życia współczesnego człowieka.

Stres pojawia się u codziennie, czasami osiągając poziom, z którym wielu z nas sobie nie radzi. Tempo życia jest tak duże, że niestety coraz więcej ludzi doświadcza szkodliwego dla organizmu nadmiernego stresu czy wręcz depresji, która stała się zmorą XXI wieku. Specjaliści twierdzą, że nawet 80% chorób jest obecnie związanych z negatywnym wpływem stresu na nasz organizm.

Żywność i dieta

Dieta przeciętnego człowieka w dzisiejszych czasach pozbawiona jest wielu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Spożywamy żywność mocno przetworzoną, oczyszczoną, na dodatek pełną szkodliwych środków konserwujących oraz innych syntetycznych substancji. Do tego dochodzi coraz większa obecność genetycznie modyfikowanej żywności GMO, której rzeczywiste oddziaływanie na ludzki organizm będzie możliwe do określenia dopiero za kilkadziesiąt lat.

Choroby cywilizacyjne i społeczne

Stres, dieta oraz narastające skażenie środowiska skutkują rozwojem chorób cywilizacyjnych i społecznych. Zaliczamy do nich m.in.: cukrzycę, schorzenia układu oddechowego i krążeniowego, alergie, nowotwory, AIDS, a także tzw. „zespoły ucieczki” (narkomanię, lekomanię, alkoholizm, ostre zaburzenia psychiczne, zaburzenia odżywiania).

Sekret leży w naturze

Właściwe dostarczenie substancji niezbędnych do życia, takich jak: witaminy, biopierwiastki, aminokwasy czy związki tłuszczowe, to podstawa utrzymania zdrowia. Dzisiejsza zdrowa żywność stała się produktem luksusowym oraz w znacznej mierze niedostępnym dla przeciętnego człowieka. Biorąc pod uwagę wszystkie współczesne czynniki negatywnie wpływające na jakość życia naukowcy WellU opracowali naturalne suplementy diety wspomagające prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Odpowiedź WellU

WellU na podstawie najnowszych doniesień naukowych opracowało przełomowy program pozwalający uzupełniać „cząsteczki życia” w codziennej diecie. Unikalne właściwości nutraceutyków przynoszą korzyści zdrowotne i terapeutyczne poprzez swoje holistyczne oddziaływanie na organizm człowieka. Są one odpowiedzią na zaburzoną równowagę organizmu spowodowany zmianami cywilizacyjnymi. Przywracanie homeostazy organizmu poprzez właściwe uzupełnianie składników odżywczych jest kluczowe w procesie redukcji czynników środowiskowych, a dzięki naukowcom WellU stało się możliwe.

Cechą wyróżniającą nutraceutyki Nutrivi spośród farmaceutyków dostępnych na rynku jest zastosowanie naturalnych składników oraz ich właściwe połączenie, dające efekt synergii. Zasługą tak dobranych składników jest holistyczne oddziaływanie na organizm.

Dostarczanie odpowiednich naturalnych składników w diecie ma ogromny wpływ na poprawę ogólnego stanu organizmu, jednocześnie niwelując szkodliwe działanie zatrutego środowiska oraz nadmiernego stresu. Dostarczając substancje zawarte w nutraceutykach Nutrivi możemy na nowo cieszyć się zdrowym życiem, podnosząc jego codzienny komfort i jakość.

Produkty WellU

WellU tworzy nowoczesne kosmeceutyki pod marką Larens oraz naturalne suplementy diety Nutrivi.

Efekt synergii

Naukowcy WellU opracowali komplementarny system oparty na unikalnych kosmeceutykach i nutraceutykach, które poprawiają jakość życia. Dzięki zimnej ekstrakcji pozyskiwania naturalnych, biologicznie aktywnych peptydów z wybranych gatunków ryb słodkowodnych i morskich, produkty WellU są unikatowe na skalę światową. Kosmeceutyki i nutraceutyki wzbogacone są o wysoko stężone, naturalne ekstrakty z roślin i ziół. Regularne stosowanie produktów od wewnątrz i od zewnątrz daje efekt synergii, co ma przełożenie na procesy naprawcze w całym organizmie człowieka. Produkty mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno w kosmetologii, dermokosmetologii jak w nutraceutyce (nowej gałęzi wspomagania procesów regeneracyjnych i leczniczych). Bogactwo kompleksu naturalnych peptydów, aminokwasów, białek oraz naturalnego kolagenu to rewolucja na skalę światową. Wszystkie substancje zawarte w produktach WellU wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Składniki produktów Nurtivi oraz Larens pochodzą ze sprawdzonych, beuizpiecznych źródeł. Ich wysoka jakość jest potwierdzona badaniami oraz efektami regularnego stosowania. Wyselekcjonowane składniki pozwalają na tworzenie unikalnych receptur nutraceutyków i kosmeceutyków w  taki sposób, aby uzupełniały się wzajemnie.

 

 

REGULAMIN i inne

 
 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.